Technical Information
| Stock Number | M3000-40-203-50-AU000 |
| Bore in | 4″ |
| Bore mm | 101.6mm |
| Stroke in | 8″ |
| Stroke mm | 203.2mm |
| Rod Dia in | 2″ |
| Closed Centre in | 20.25in |
| Port Size | 7/8″ UNO |
| Seal Kit | HPSK40W |
| Stock Number | M3000-40-203-50-AU000 |
| Bore in | 4″ |
| Bore mm | 101.6mm |
| Stroke in | 8″ |
| Stroke mm | 203.2mm |
| Rod Dia in | 2″ |
| Closed Centre in | 20.25in |
| Port Size | 7/8″ UNO |
| Seal Kit | HPSK40W |