Technical Information
| Stock Number | M3000-20-711-50-AU000 |
| Bore in | 2″ |
| Bore mm | 50.8mm |
| Stroke in | 28″ |
| Stroke mm | 711.2mm |
| Rod Dia in | 1″ |
| Closed Centre in | 40.25in |
| Port Size | 9/16″ UNO |
| Seal Kit | HPSK20W |
| Stock Number | M3000-20-711-50-AU000 |
| Bore in | 2″ |
| Bore mm | 50.8mm |
| Stroke in | 28″ |
| Stroke mm | 711.2mm |
| Rod Dia in | 1″ |
| Closed Centre in | 40.25in |
| Port Size | 9/16″ UNO |
| Seal Kit | HPSK20W |