Home/xarchive/M3000 4.0/M3000-40-1016-50-AU000 – M3000 Bore Welded Hydraulic Cylinders
M3000-40-1016-50-AU000 - M3000 Bore Welded Hydraulic Cylinders
Technical Information
Stock Number M3000-40-1016-50-AU000
Bore in 4″
Bore mm 101.6mm
Stroke in 40″
Stroke mm 1016mm
Rod Dia in 2″
Closed Centre in 52.25in